Komaxit
Prášková lakovna práškové lakování
Předúprava povrchu kovu pískováním

Další


Prášková lakovna Prostějov - práškové lakování kovů komaxit

Prášková lakovna, tryskární - hlavní přednosti

Firma Kovo - Lako, s.r.o. disponuje třemi vypalovacími pecemi 2m, 4m a 6,5m, čímž jsme schopni tryskat a lakovat výrobky až do délky 6,5m.

práškové lakování kovu komaxitem

Práškové lakování kovů komaxit

Povrchová předúprava kovů a následné práškové lakování ocelových, hliníkových i pozinkovaných plechů, krytů, profilů, trubek, rámů, svařených dílů, odlitků, konstrukcí, plotových dílů apod. Naše prášková lakovna aplikuje technologii práškového lakování komaxit.

Parametry a kapacity naši práškové komaxitové lakovny

- disponujeme největšími vypalovacími pecemi v regionu
- možnost vypalování dílců až do délky 6 metrů!
- rozměr největší vypalovací pece 6 500 x 2 300 x 1 650 mm (délka, šířka, výška).

komaxit lakovna Prostějov kovo lako

Prášková lakovna s předúpravou - lakování kovů komaxit

Komaxit je povrchová úprava kovů plastem.
Plast (prášková barva komaxit) se nanáší elektrostaticky na kovový povrch. Díky tomuto procesu je možné povrchovou úpravu komaxitem využít jen u kovových vodivých prvků.
Prášek komaxit obsahuje pryskyřice, pigment, případně tvrdidla, aditiva a vytváří tak suchou práškovou konzistenci. Předúpravený kovový povrch, na který se nanáší vrstva prášku komaxit musí být před aplikací předúprvený pískováním, mechanickým číštěním, odmaštěním, bez povrchových vad a koroze. Tento předpoklad umožní kvalitní nanesení vrstvy prášku komaxit. Antikorozní vlastnosti a přilnavost plastu komaxit ovlivňuje kvalita předchozí mechanické i chemické předúpravy povrchu.

Výhody práškového lakování kovů komaxit

- Povlakovaná vrstva plastem komaxit je odolná vůči nárazům, neodlupuje se.
- Plastový povlak komaxit dobře odolává poškrábání.
- Plastový povlak komaxit vyniká dlouhodobou vnější trvanlivosti.
- Plastový povlak komaxit má vysokou chemickou odolnost.
- Plastový povlak komaxit je šetrný vůči životnímu prostředí.

komaxit prášková lakovna kovu Prostějov

Jak probíhá práškové lakování kovů lakovny komaxit

Postup samotného komaxitování je následující.
Na předúpravený, pečlivě očištěný a odmaštěný kovový povrch výrobku se pomocí statického náboje+ práškové barvy komaxit nanese potřebná vrstva práškové barvy komaxit.
Jakmile je vrstva prášku komaxit nanesena, je výrobek vložen do speciální pece, kde je vystaven teplotám při kterých dochází k vypalováni při teplotě v rozmezí 160 - 200° C.
Tloušťka plastového povlaku komaxit se pohybuje v rozmězí od 50 do 100 mikronů. Při požadavku na vysokou odolnost proti korozi provádíme dvouvrstvé práškové lakování. Po vypálení je výrobek z pece vytažen a po vychladnutí je připraven k použití či dalši montáži.

Prášková lakovna Komaxit na Moravě

Firma Kovo - Lako, s.r.o. v oblasti práškového lakování Komaxit působí v regionu střední Moravy Prostějov, Olomouc, Kroměříž, Kojetín, Vyškov, Přerov.